Ugrás a fő tartalomra

Érkeznek az első fotók a tokiói Poképarkról!


Idén kerek 30 éves lett a Pokémon franchise, és ahogy az várható volt, a készítők nem aprózzák el az ünneplést. Bár rengeteg kollaborációról hallani, a szívemhez legközelebb álló projekt egyértelműen a Poképark Kanto. Ez lesz a világ legelső állandó Pokémon-élményparkja, ami Tokióban, a már jól ismert Yomiuriland területén kap helyet.


Bár a megnyitó már csak hetekre van, eddig be kellett érnünk a látványtervekkel. Most viszont végre befutottak az első valódi fotók is az egyik legédesebb attrakcióról!

Eevee és barátai várnak ránk


A park Sedge Town nevű részén található a legújabb kedvencünk, a Vee Vee Voyage. Ez nem más, mint egy klasszikus körhinta, aminek a főszereplője a mindenki által imádott Eevee. Persze a készítők hűek maradtak az eredeti Kanto-régióhoz, így a körhintán nemcsak Eevee-re pattanhatunk fel, hanem választhatjuk a gyönyörű Ponyta-t vagy Rapidash-t is.

Természetesen az evolúciók sem maradhattak ki: a képek alapján már biztos, hogy Vaporeon, Jolteon és Flareon is ott lesznek a választható karakterek között, hogy mindenki megtalálja a saját kedvencét.


Mire számíthatunk még a parkban?


A Poképark Kanto alapvetően két nagy egységre oszlik:

  • Pokémon Forest: Egy varázslatos tanösvény a természet lágy ölén, ahol vadon élő Pokémonokkal „találkozhatunk” a fák és bokrok között.

  • Sedge Town: Ez a rész inkább a városi hangulatot hozza; itt találjuk az üzleteket, a színpadi show-műsorokat és az olyan klasszikus vidámparki játékokat, mint a fent említett körhinta.




Hogyan juthatsz be?


Ha épp Japánba készülsz (vagy csak szeretsz álmodozni, mint én), fontos tudni, hogy a bejutás nem egyszerű. A jegyrendszer meglehetősen összetett: a belépő lényegében a Yomiuriland jegy és egy kiegészítő Pokémon-jegy kombinációja.

A hatalmas érdeklődés miatt lottórendszerrel értékesítik a helyeket. A hivatalos megnyitó február 5-én lesz, de a márciusi időpontokra csak február 1. és 12. között lehet jelentkezni a park hivatalos oldalán. Érdemes résen lenni, mert várhatóan pillanatok alatt betelik minden hely!




5 gyors tipp, ha te is mennél:


  • Sorsolásos jegyek: Ne csak úgy odamenj! A jegyeket előre, sorsolás útján lehet megvenni a hivatalos weboldalon.
  • Kettős belépő: A belépéshez szükséged lesz egy alap Yomiuriland jegyre és egy speciális Pokémon-kiegészítőre is.
  • Készülj edzéssel: A Pokémon Forest rész látogatásához komolyabb fizikai aktivitásra (sétára, kutatásra) kell számítani, így kényelmes cipő kötelező!
  • Kanto-fókusz: Ne keresd a legújabb generációkat; ez a park az eredeti 151 Pokémon és a Kanto-régió nosztalgiájára épül.
  • Időzítés: Február elején nyitnak, de a tavaszi (márciusi) helyekre már február 1-től indul a jelentkezés.

Szerintetek melyik Pokémon hátán lenne a legjobb utazni egy körhintán? Írjátok meg kommentben!




Források: Poképark Kanto official website

 Twitter/@PokeParkKANTOjp, Poképark Kanto

Top image: Poképark Kanto

Insert images: Twitter/@PokeParkKANTOjp


Megjegyzések